Abdomen extra-plat

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

ma bag si eu daca-mi spuneti despre ce e vorba!
Referitor la celulita carolinah, eu nu am avut finantele necesare sa merg la un salon specializat in tratamente pt combaterea celulitei...asa ca de aproximativ un an de cand ma chinui cu regimul, sotul meu imi face aproape zilnic masaj asa cum se pricepe si el. Si sa stii ca pielea se vede f bine acum dupa un an...e mult mai fina..iar celulita a mai disparut. Mai am de munca si cu masajul si cu kilogramele dar cu pasi mici si siguri voi reusi sa ajung unde mi-am propus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mie imi place asta cu personal trainer...cu siguranta motivatia e mult mai mare (si rusinea) decat daca te inscrii la un aerobic oarescare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

da ce ne facem ca esti in cluj?:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ne teleportam :)
Cum arat eu intreba carolinah : nici prea, prea, nici foarte, foarte :)
Am 34 de ani, 1.70 cm si 58-59 kg, am muschiuleti pe ici pe colo dar nu f mari ca lucrez cu greutati mici sau doar cu greutatea corpului.Am avantajul, recunosc, ca am facut de mica sport si s-a dezvoltat scheletul/postura frumos. Am in schimb la riduri :)
Ca antrenor personal eu nu trebuie sa fiu perfecta, trebuie sa arat bine si cel mai important sa motivez clientul sa-si indeplineasca visele.
Nu-i usor si cine spune ca-i usor ori are 20 de ani si nu are familie, copii, treburi casnice pana in gat , plus si finantele trebuie luate in calcul ca toate costa...
Dar se poate si asta este important si nu este apanajul doar al vedetelor! Pe ele le motiveaza si le tine in priza opinia publica pe noi cei normali ne poate motiva foarte bine dorinta sa fim sanatosi si activi cat mai multi ani. Sa ne putem bucura de copii de concedii de sanatate pana la final.

Cu tot dragul daca va pot sfatui cu ceva...nu ma bag singura tare in seama ca nu vreau sa se creada ca-mi fac reclama gratuita.

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui carolinah
Ia ziceti, cine se baga la un program de 2 luni de tonifiere/remodelare/subtiere?


ala io, ala io, asa ca ma ofer voluntar, ce sa mai, ca nu-ti raspunde nimeni. dar la programul linkuit de pe shape magazine nu ma bag. am minge de-aia si ma rostogolesc mai mult pe dedesubt decat pe deasupra, ridicol! ai un plan de-a gata sa-l urmez si eu? chm chm, adica sa-l urmam impreuna. ofer galerie pasionata la schimb.

nimic


Acum am vazut ca de fapt programul de pe shape nu apare complet. E vorba de minge medicinala (eu am de 2 Kg), nu de aia mare de "nascut". Daca-mi dai pe PM o adresa de email iti timit fisierul word pe care l-am printat eu si dupa care fac.

Si eu ma gandesc sa fac asa (pe zile, 5 din 7):

z1. 40 min eliptica
z2. Bri8w (au abdomene la greu)
z3. abdomene (programul de 8 minute) plus spate (mai mult zona lombara ca am o mica problemuta acolo)
z4. 40 min eliptica
z5. Pilates advanced body slimming (20 min) si 3*10 flotari (si bratele mele sunt cam ify, iar Pilates se concentreaza mult pe abdomen)

Deus, ce zici? Merge?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

z1. 40 min eliptica - BRAVO
z2. Bri8w (au abdomene la greu)
z3. abdomene (programul de 8 minute)- DACA IL FACI PE ASTA CONSTANT O SA AI UN ABDOMEN DE INVIDIAT plus spate (mai mult zona lombara ca am o mica problemuta acolo) - SA AI MARE GRIJA SA NU-TI DISTRUGI MAI TARE SPATELE!
z4. 40 min eliptica - DE CE NU? DAR LA CE GRAD DE DIFICULTATE:)? ESTE F BINE
z5. Pilates advanced body slimming (20 min) si 3*10 flotari (si bratele mele sunt cam ify, iar Pilates se concentreaza mult pe abdomen) - PILATES ESTE F BUN PT POZITIA CORPULUI, ABDOMEN, PICIOARE PLUS CA PUNE MULT ACCENTUL PE RESPIRATIE SI PE O POZITIE CORECTA PT A PROTEJA SPATELE (CERVICALA SI LOMBARA )

O sa ai zile in care nu o sa ai chef de nimic, inventeaza-ti sau stabileste ca in ziua fara chef sa faci macar ceva de genul: 30 flotari - 60 abdomene -60 genoflexiuni - 30 extensii pt spate!

Deus, ce zici? Merge?
Da merge si nu uita sa faci constant de 3 ori pe saptamana este mai bine decat sa faci 5 din 7 doar doua saptamani dupa care sa abandonezi.



www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Era sa uit, sunt antrenori care merg pe ideea de a lucra in fiacare zi pe grupe de muschi ... foarte bine si eu am clienti cu care lucrez asa. In schimb sunt persoane care daca intr-o zi nu-si simt tot corpul solicitat ca atunci cand inoti 30 de bazine ei nu au senzatia ca au facut sport. Multe doamne sunt asa si de aceea se simt f bine la TaeBo sau aerobic, spinning sau altele care le stoarce integral.
Eu de exemplu, imi lucrez in fiecare zi tot corpul. Intai ma incalzesc 3-5 min dupa care incep de sus si pana la degetele de la picioare nu ma opresc. La final fac cateva intinderi, cateva respiratii ca pe vremea bunicii la scoala si gata. Doar cand merg la sala pun accentul mai multisor pe picioare fiindca imi plac aparatele.
Ce vreau sa spun, ca exact ca in bucatarie retetele trebuie adaptate si dupa tipul de oameni fiindca nu suntem masinute. Daca faceti miscare corect si va simtiti bine, atunci v-ati atins scopul indiferent de ce ati citit intr-o revista sau pe un blog.

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

deus spune-mi reteta cum facem abdomennul ca fata de la poza cu fitness de pe blogul tau...aia e tinta mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus
z2. Bri8w (au abdomene la greu)


ce inseamna asta ?

am fetita de 9 ani!

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT

Citat:
citat din mesajul lui Deus
z2. Bri8w (au abdomene la greu)


ce inseamna asta ?

am fetita de 9 ani!

si :)


Bikini ready in 8 weeks este un program de pe shape.com pe care eu l-am scos mai demult si care tonifica extraordinar corpul. Il am intr-un word, incerc sa il copiez aici intr-un alt post, sa vedem daca merge.

Edit: nu merge, adica imi copiaza textul, dar nu si pozele:-(

Mergi la inceput